106. Yılında Çanakkale Akif’ini Arıyor Yarışma Seçkisi pdf indir

tarafından
31
106. Yılında Çanakkale Akif’ini Arıyor Yarışma Seçkisi pdf indir

Çanakkale; dağların, taşların şüheda gövdesine bü-ründüğü diyar…
Çanakkale; karasıyla, deniziyle bir hilal uğruna nice güneşlerin battığı yer…
Çanakkale; tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletin asırlık uykusundan uyandığı, küllerinden yeniden doğdu-ğu, birlik ve beraberlik ruhunun abideleştiği toprak…
İmanları, idealleri, gayeleri, duyguları bir olan, Mehmetçiklerin bir arada can verdiği kutsal vatan topra-ğıdır Çanakkale.
Çanakkale, Türk milleti olarak vatanımıza, hürriye-timize, bizi biz kılan mukaddes değerlere bağlılığımızın timsalidir. Vatanın, milletin bekası için gözlerini kırpma-dan canlarını feda etmeyi göze alan yüz binlerce kahra-man, “Çanakkale Geçilmez!” sözünü tarihe nakşetmişler-dir. Kardeşliğin, dayanışmanın, birliğin ve beraberliğin en çarpıcı örneklerinin yaşandığı savaş meydanında; imanı-mız, inancımız, fedakarlığımız ve bin yıllık medeniyet de-ğerlerimiz milletimizi zafere taşımıştır. Milli şairimiz Mehmet Akif ERSOY’un “Çanakkale Şehitlerine” şiirinde “Asım’ın nesli diyordum ya nesilmiş gerçek: İşte çiğnet-medi namusunu, çiğnetmeyecek.” mısralarında yer verdi-ği Çanakkale kahramanlarının kazandığı bu zafer, Çanak-kale Zaferi , Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözüdür.
 

106. Yılında Çanakkale Akif’ini Arıyor Yarışma Seçkisi isimli 166 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 16.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Aydın’da Fetih ve Horasan Erenleri pdf indir başlıklı makalemizde Aydın’da Fetih ve Horasan Erenleri indir, Aydın’da Fetih ve Horasan Erenleri oku ve Aydın’da Fetih ve Horasan Erenleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

106. Yılında Çanakkale Akif’ini Arıyor Yarışma Seçkisi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.