18 Beyit Dinle pdf indir

tarafından
6
18 Beyit Dinle pdf indir

Mesnevî’nin Fatiha’sı
Mesnevî’nin İlk 18 Beytinin Şerhiyle Sesleniş
Mesnevî’nin ilk on sekiz beyti, adeta bu kıymetli eserin kalbi gibidir. Çünkü bunlar, bizzat Hz. Mevlânâ’nın yazmış olduğu beyitlerdir. Diğer beyitler ise halifesi Hüsameddin Çelebi’ye söyleyerek yazdırdığı yani kaleme aldırdığı beyitlerdir. İlk on sekiz beyit için “Mesnevî’nin Fatiha’sı” tabiri kullanılır. Bu tabir hem Kur’an-ı Kerîm’deki Fatiha’nın sırrına işaret eder hem de ilk on sekiz beytin Mesnevî’yi açan ve özünü anlatan yönüne dikkat çeker.

M. Fatih Çıtlak, bu eserinde Mesnevî’nin sırrı olan bu on sekiz beyti, daha evvel kaleme alınmış şerhlerden farklı bir tarzda şerh ediyor. Kitap, sadece beyitlerin içindeki incelikleri açıklamakla kalmıyor aynı zamanda bugün, okuyucuya nasıl hitap ettiğini de gösteriyor. Yazarın tercih ettiği hitabî üslup ile Mesnevî’nin içerisindeki mana yolculuğu aynı heyecanla okuyucuya aktarılıyor.
 

18 Beyit Dinle isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; M. Fatih Çıtlak tarafından yazılmış ve SUFİ KİTAP YAYINLARI yayınevinin 15.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İyi Kız Karmaşası pdf indir başlıklı makalemizde İyi Kız Karmaşası indir, İyi Kız Karmaşası oku ve İyi Kız Karmaşası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

18 Beyit Dinle pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.