1990-2015 Yılları Arasında Avrupa Birliği’nin Göçü Güvenlikleştirme Politikası İtalya Örneği pdf indir

tarafından
11
1990-2015 Yılları Arasında Avrupa Birliği’nin Göçü Güvenlikleştirme Politikası  İtalya Örneği pdf indir

Bu kitap, AB’nin ortak göç politikası geliştirme sürecini, güvenlik çalışmalarına yeni bir soluk getiren güvenlikleştirme teorisi perspektifinde ele almaktadır. Eleştirel söylem analizi yönteminin kullanıldığı çalışmada, AB’de göçün güvenlikleştirilmesi politikasının ulusal ve ulus üstü düzeyde nasıl gerçekleştiği karşılaştırmalı olarak analiz edilmiştir. Çalışmanın amaçları, AB’nin ortak göç politikasının AB’nin temel değerlerini etkileyip etkilemediğini, etkilediyse ne ölçüde etkilediği, göçün güvenlikleştirilmesi sürecinde hangi aktörlerin ne gibi söylemleriyle ön plana çıktığını, güvenlikleştirme araç ve politikalarının neler olduğunu ortaya koymak olarak sıralanabilir. Örnek ülke olarak ele alınan İtalya’nın AB ortak göç politikasını takip edip etmediği, bu politikadan kesişen ve ayrışan yönlerinin neler olduğu ortaya konulmuştur.
 

1990-2015 Yılları Arasında Avrupa Birliği’nin Göçü Güvenlikleştirme Politikası İtalya Örneği isimli 316 sayfadan oluşan kitap ; Salih Turgay tarafından yazılmış ve NOBEL BİLİMSEL yayınevinin 12.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

1990-2015 Yılları Arasında Avrupa Birliği’nin Göçü Güvenlikleştirme Politikası İtalya Örneği pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.