21 Günde Ne Kadar Değişebilirsin? pdf indir

tarafından
5
21 Günde Ne Kadar Değişebilirsin? pdf indir

Kendi vitrinine, dayatılan güzellik kavramlarıyla farkında olmadan takıntılı olmak… Peki en son ne zaman gerçekten de kendine baktın? Ya da kendine baktığında nasıl bir vitrin gördüğünün farkında mıydın?
Öğretilen ve ikna edilen güzelliğin sosyal baskısından ilişkilerini kurtaran ve evlilik hazırlığında olan Efsun ve Cansın, benliklerini tüm bu öğretilen kurallardan ve vitrinlerden arındırmıştır. Biri çok şişman diğeri çok zayıf olan bu ikili için kurallar basittir. Kilolardan bahsetmek yoktur. Güzellik değil mutluluk konuşulacaktır. Yalnızca birbirlerinin mutluluğuyla ilgilenen bu iki sevgiliden biri kuralı bozar ve diğerinin sağlığından endişelenmeye başlar.
Bedenlerin var olamama hikayeleri, acı çeken ve unutulmuş benlikler, sancıyan ruhlar… 21, toplumda aynı nedenlerle dışlanmış iki zıt bedeni iki ayrı pencereden anlatıyor. Anlatırken de post modern dünyanın doğadan ve özden uzaklaştıran ve daha fazla betona yaklaştıran insana uygun olmayan yapısını, bu dünyanın yarattığı yeni normalleri de eleştirmeden geçmiyor.
 

21 Günde Ne Kadar Değişebilirsin? isimli 94 sayfadan oluşan kitap ; Ebru Çamur tarafından yazılmış ve CİNİUS YAYINLARI yayınevinin 31.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

21 Günde Ne Kadar Değişebilirsin? pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.