21. Yüzyılda Ali Şeriati’yi Okumak pdf indir

tarafından
9
21. Yüzyılda Ali Şeriati’yi Okumak pdf indir

Kendi zamanının ve ufkunun ötesini görebilmek için, o ufkun sınırlarını çizen bütün koşulları aşabilen gözlere sahip olmak gerekir. Bu derin bakış, kendi zamanını aşan fikirlerle kendini gösterir. Bunu başaran her zihin, tüm zamanların ve şartların üstünde kuşatıcı bir kavrayış olarak zamana seslenir ve insanın diliyle ifade bulan her şey, bu sınırları aştıktan sonra kişisel olmaktan çıkıp insanlığın ortak ifadesi ve fikri haline gelir. Böylece zamanın ruhundan damıtılmış olan her fikir tüm zamanların deniz fenerleri olarak kılavuzluğunu sürdürür.
Bir fikir adamının zaman karşısındaki ufku da yukarıdaki şartlara bağlı olarak test edilir. Ki her düşünürün birincil kaygısı, tanığı olduğu kendi zamanının ruhunu okurken mümkün olduğunca net bir resim ortaya koyabilmektir. Çünkü her düşünür kendi zamanını, öncesi ve sonrasıyla birlikte anlamaya ve çözümlemeye çalışır. Bu resim ne kadar net ise o resmin ruhunu okuyan ufkun sunmuş olduğu fikirler de o kadar kuşatıcı ve zamanlar üstüdür.
 

21. Yüzyılda Ali Şeriati’yi Okumak isimli 140 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 20.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bilinmeyen Kelam: Erken Dönem Matüridiliğinde Kelami Yaklaşımlar pdf indir başlıklı makalemizde Bilinmeyen Kelam: Erken Dönem Matüridiliğinde Kelami Yaklaşımlar indir, Bilinmeyen Kelam: Erken Dönem Matüridiliğinde Kelami Yaklaşımlar oku ve Bilinmeyen Kelam: Erken Dönem Matüridiliğinde Kelami Yaklaşımlar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

21. Yüzyılda Ali Şeriati’yi Okumak pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.