21.Yüzyılda Uluslararası Göç ve Mülteciler: Bir Türkiye Perspektifi pdf indir

tarafından
7
21.Yüzyılda Uluslararası Göç ve Mülteciler: Bir Türkiye Perspektifi pdf indir

Türkiye, insanlık tarihinin temel bir karakteristiği olan göç hadisesinin ayrıca küresel ve bölgesel krizlerin kalbinde yer alan bir ülkedir. Tarihine, kültürüne ve toplumsal dokusuna uygun olarak dünyanın en büyük göçmen/mülteci/sığınmacı nüfusuna ev sahipliği yapmaktadır. Ülke nüfusunun yaklaşık %5’ini oluşturan söz konusu göçmen gruplara yönelik gerçekleştirilen insani yardımlar ise Türkiye’yi en büyük donör ülkesi hâline getirmektedir.

Türkiye özelinde göç, sadece tanımlama ve sınıflama yapılması gereken bir mesele değil aynı zamanda anlama ilişkisi çerçevesinde ele alınması gereken çoklu ve disiplinlerarası bir olgudur. Bu eser, 6 üniversiteden toplam 16 akademisyen tarafından farklı alanlarda üretilmiş teorik ve uygulamalı çalışmaları (tarih, kamu yönetimi, hukuk, uluslararası ilişkiler, eğitim, ekonomi, sosyoloji, sağlık hizmetleri, coğrafya ve iletişim) bir araya getirerek Türkiye’deki göç olgusunun tarihsel ve güncel görünümlerini enine boyuna tartışmaktadır. 21. yüzyılın penceresinden, göç olgusunu çok boyutlu olarak irdeleyen bu kitap, bilimsel üretimdeki kolektif gücün vermiş olduğu dinamizm ile birlikte hem ilgili literatüre katkı sağlamakta hem de Türkiye’nin tarihsel misyonunu gözler önüne sermektedir.
 

21.Yüzyılda Uluslararası Göç ve Mülteciler: Bir Türkiye Perspektifi isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Hasan Hüseyin Aygül tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 25.06.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan AKP Türkiyesi'nde Liberal Hezeyanlar Hatırlatma Dozu pdf indir başlıklı makalemizde AKP Türkiyesi'nde Liberal Hezeyanlar Hatırlatma Dozu indir, AKP Türkiyesi'nde Liberal Hezeyanlar Hatırlatma Dozu oku ve AKP Türkiyesi'nde Liberal Hezeyanlar Hatırlatma Dozu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

21.Yüzyılda Uluslararası Göç ve Mülteciler: Bir Türkiye Perspektifi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.