3Dsmax ile 3 Boyutlu Modelleme pdf indir

tarafından
4
3Dsmax ile 3 Boyutlu Modelleme pdf indir

Bu kitap Mimarlık, Mühendislik ve Eğitim alanlarında 3dsmax ile grafiksel 3 boyutlu model oluşturmak için hazırlanmıştır. Model oluşturma, oluşan modelleri renklendirme, resim yerleştirme, ışıklandırma, animasyon ve video oluşturma konuları vardır.

Elektrik, makine, inşaat, eğitim gibi farklı alanlarda yapılan çizimlerin render işlemleri(Çizimin resim veya video formatına çevrilmesi) , 3dsmax’ in kendi renderı ve Chaos Group Ltd. şirketinin geliştirdiği V-Ray Render plugin(eklenti) programı ile yapılmıştır.

Binaların çatı ve duvar gibi çizimlerinde 3dsmax’ın kendi Tool’ları ve çok pratik bir şekilde çatı ve duvar model oluşturulmasını sağlayan AvizStudioTools – ATiles plugin programı kullanılmıştır.

Peyzaj çiziminde(Ağaç,çiçek,zemin örtüsü gibi) 3dsmax’ın kendi kütüphanesi yanında, Laubwerk ve Forest pack pro ( iToo Software) plugin(eklenti) programlarındaki kütüphaneler kullanılmıştır.

V-Ray Render, AvizStudioTools – ATiles, Laubwerk, Forest pack pro plugin programların kurulması, çalıştırılması ve özellikleri genel olarak işlenmiştir.
 

3Dsmax ile 3 Boyutlu Modelleme isimli 316 sayfadan oluşan kitap ; Faruk Şentürk tarafından yazılmış ve EKİN KİTABEVİ YAYINLARI yayınevinin 11.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

3Dsmax ile 3 Boyutlu Modelleme pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.