60’lı Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Dünya Durmadan Dönüyor (Karton Kapak) pdf indir

tarafından
5
60’lı Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Dünya Durmadan Dönüyor  (Karton Kapak) pdf indir

“”60’lı Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – “Dünya Durmadan Dönüyor””
A’dan Z’ye, Ajda’dan Zorba’ya 60’lı yıllar: Anadolu Pop, uzay sefası, Abidik Gubidik Twist, kırk beşlikler, mini etekler, toplumcu halk ozanları, arabeskin ayak sesleri, iki askeri müdahalenin arasına sıkışmış bir Rönesans denemesi…
 
Bu kitap 1960’lı yılların Türkiyesi’nin ritmi üzerinde şarkılar, türküler mırıldanıyor. Siyasal ve kültürel boyutlarıyla, bu rengârenk dönemin perde önünden ve perde arkasından anılar derliyor. O günlerin bakışına, mizacına, lisanına, sesine sadık kalmaya, dünyayı değiştirmek isteyen gençlerin heyecanına ortak olmaya çalışıyor.
 

60’lı Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Dünya Durmadan Dönüyor (Karton Kapak) isimli 110 sayfadan oluşan kitap ; Derya Bengi tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 11.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kürt Cumhuriyeti (1946) pdf indir başlıklı makalemizde Kürt Cumhuriyeti (1946) indir, Kürt Cumhuriyeti (1946) oku ve Kürt Cumhuriyeti (1946) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

60’lı Yıllarda Türkiye: Sazlı Cazlı Sözlük – Dünya Durmadan Dönüyor (Karton Kapak) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.