ABD Hegemonyasına Meydan Okuma Türk Dış Politikasında Otonomi Arayışı (1964-75) pdf indir

tarafından
6
ABD Hegemonyasına Meydan Okuma  Türk Dış Politikasında Otonomi Arayışı (1964-75) pdf indir

1964-75 yılları arasındaki Türkiye’nin Amerikan Düzeni ile yaşadığı krizi ele alan kitap, dış politikada otonomi arayışının incelikli bir analizini sunuyor. Hiyerarşi yaklaşımını Türk dış politikasına ilk defa uygulayan bu çalışma, sadece uzmanlar için değil, genel okuyucu için de kolayca anlaşılabilir bir dille yazılmış. İkna edici tezleri, bu önemli döneme yeni bir bakış açısı getiriyor.
Prof. Dr. Ali Balcı

Hiyerarşi teorisi kullanılarak yazılan bu kitap, Türkiye’nin Amerikan hiyerarşik düzeni karşısında 1964-75 yılları arasında nasıl konumlandığını anlatması bakımından Türk dış politikası çalışmalarına önemli bir katkı sunmaktadır. Bu dönemde yaşanan gelişmeleri teorinin argümanlarıyla içselleştirerek sunan kitap, kullanmış olduğu anlaşılır üslup sayesinde bu alanda çalışan akademisyenler yanında Türk dış politikasına ilgi duyan tüm okuyucular için de faydalı olacaktır.
Doç. Dr. Filiz Cicioğlu
 

ABD Hegemonyasına Meydan Okuma Türk Dış Politikasında Otonomi Arayışı (1964-75) isimli 354 sayfadan oluşan kitap ; Hüsna Taş Yetim tarafından yazılmış ve LEJAND yayınevinin 08.09.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

ABD Hegemonyasına Meydan Okuma Türk Dış Politikasında Otonomi Arayışı (1964-75) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.