Abdülhamid ve Sherlock Holmes (Ciltli) pdf indir

Abdülhamid ve Sherlock Holmes (Ciltli)  pdf indir

Yervant Odyan’ın 1911 tarihli bu olağanüstü klasiği, dünyanın en ünlü dedektifi Sherlock Holmes ile dünyanın en ünlü polisiye roman tutkunu Padişah II. Abdülhamid’i yan yana getiriyor.
Yüzyıl başının tekinsiz günlerinde,
II. Abdülhamid’in hafiye teşkilatına mensup adamları birbiri ardına ölü bulunur. Kendini bir anda tehdit altında hisseden “şüpheci” Padişah, cinayetleri aydınlatma görevini dedektiflerin en ünlüsüne, Sherlock Holmes’e verme kararı alır…
Fonda tarihimizin en çalkantılı dönemlerinden birini, II. Meşrutiyet’in ilan edilme sürecini mektup, telgraf, fotoğraf gibi belgesel değeri olan malzemelerle işleyen Abdülhamid ve Sherlock Holmes, sürükleyici bir polisiye olmasının yanı sıra, Savaş ve Barış esinleri taşıyan son derece gerçekçi bir roman. Çünkü Yervant Odyan aynı zamanda yetkin bir Tolstoy çevirmeni.
Sherlock Holmes hikâyelerine düşkünlüğüyle bilinen II. Abdülhamid’in, hayran olduğu Sherlock karakterinin yaratıcısıyla tanışmak için yazar Sir Arhur Conan Doyle’u İstanbul’a, sarayına davet ettiği ve kendisini Mecidiye Nişanı’yla şereflendirdiği de, bir rivayet olarak romanda yerini alıyor…
 

Abdülhamid ve Sherlock Holmes (Ciltli) isimli 768 sayfadan oluşan kitap ; Yervant Odyan tarafından yazılmış ve EVEREST YAYINLARI yayınevinin 07.10.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İçimizden Biri pdf indir başlıklı makalemizde İçimizden Biri indir, İçimizden Biri oku ve İçimizden Biri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Abdülhamid ve Sherlock Holmes (Ciltli) pdf indir - indir