Acı Bal / Yeni Şehrin İnsanları pdf indir

tarafından
18
Acı Bal / Yeni Şehrin İnsanları pdf indir

Yıl 1970, Cumhuriyet Şehri Karabük’ün Yenişehir semtinde, iki katlı ve yemyeşil bahçeli evlerin yan yana sıralandığı bir Manolya Sokak vardır. 22 Numaralı evde Hemşire Emeklisi İğneci Sevim; Zeki Müren ve radyo sevdalısı kız kardeşi Örgücü Meral ve yakışıklı oğlu Komiser Erol’la birlikte yaşar.
 
Erol Komiser biraz bön olsa da bunun ne kendine ne de dünyaya bir zararı dokunmaz. Çünkü İğneci Sevim, bir üniversite hocası kadar kültürlü ve Nasrettin Hoca kadar da akıllıdır. Öyle bir annesi varken ne cinayetleri dert etmesi gerekir Komiser Erol’un ne de soygunları. Çünkü Sevim Hanım, oturduğu yerden bulur suçluları. İki güzel kız dışında derdi yoktur Genç Komiser’in: Komşu kızı Ayten başının belası, Nevin’se düşlerinin prensesidir…
 
Yenişehir hanımları, liderleri Kıvrak Mükerrem’in peşinde sokak sokak, bahçe bahçe dolaşırken, semaverlerde pişirilmiş çay eşliğinde bisküvi ve kurabiye tüketerek basenlerine yağ depolarlar.  Ayyaş Zirzop’la ‘en yakın silah arkadaşı’ Dürbün, semtin gözü ve kulağı olarak görev yaparlar. 
 

Acı Bal / Yeni Şehrin İnsanları isimli 167 sayfadan oluşan kitap ; H. Adil Dönmez tarafından yazılmış ve MEMENTO MORİ YAYINLARI yayınevinin 23.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Olağanüstü İnsanlarla Görüşmeler pdf indir başlıklı makalemizde Olağanüstü İnsanlarla Görüşmeler indir, Olağanüstü İnsanlarla Görüşmeler oku ve Olağanüstü İnsanlarla Görüşmeler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Acı Bal / Yeni Şehrin İnsanları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.