Açlık pdf indir

tarafından
5
Açlık pdf indir

Şimdiki Oslo olan Kristiania isimli kentte bir taraftan açlık ve yoksullukla mücadele ederken diğer taraftan yazdığı ya da içinde bulunduğu ağır hayat şartlarının elverdiği ölçüde yazmaya çalıştığı çalışmaları ile saygınlık kazanmaya ve geçimini sağlamaya çalışan genç bir adam.

Bedenini tüketen açlığın pençesinde, ama fazlasıyla da gururlu; işsiz, öfkeli, aşırı derecede alıngan, tanrıyla kavga halinde, ama yine de kendisiyle barışmaya meyilli; hissettiği dayanılmaz açlığın etkisiyle hoş bir deliliğin eşiğinde, ama olağanüstü bir hayal gücüne sahip, yolda karşılaştığı insanlara gerçek olmayan hikâyeler anlatan, rahatsızlık verecek derecede ısrarcı olabilen bir kahramanın hikâyesi.

Bu kitapta insanın aslında ne kadar yalnız bir varlık olduğu, çaresizliğin insana neler yaptırabileceği, tükenmişliğin son raddesinde bile bir ümit pırıltısına nasıl sarılabileceği tam anlamıyla bir varlık mücadelesi halinde gözler önüne serilmektedir.
 
 

Açlık isimli 240 sayfadan oluşan kitap ; Knut Hamsun tarafından yazılmış ve İLGİ KÜLTÜR SANAT YAYINLARI yayınevinin 16.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Açlık pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.