Act’i Kolay Öğrenmek Kabul ve Kararlılık Terapisi İçin Hızlı Bir Başlangıç pdf indir

tarafından
14
Act’i Kolay Öğrenmek  Kabul ve Kararlılık Terapisi İçin Hızlı Bir Başlangıç pdf indir

Kabul ve Kararlılık Terapisi (ACT); sağlam bilimsel temelleri, güçlü etkinliği, bireysel ve kültürel farklılıklara duyarlılığı, hemen tüm davranışsal ve klinik durumlarda uygulanabilirliği ile son yirmi yılda birçok değişim ve gelişmeye öncülük eden bir psikoterapi yaklaşımı olmuştur. ACT’in süreç temelli bakış açısı, danışanın ihtiyacına göre esneyebilen uygulamaları, değişim için gerekli motivasyonun ortaya çıkarılmasına özgü stratejileri ve terapistin süreç içerisinde tecrübe ettiği zorlukları kolaylaştırması gibi dönüştürücü etkileri alanda giderek daha fazla hissedilmektedir. Bütün bu heyecan verici özellikleri, ACT’in birçok yeni uygulayıcı tarafından sıklıkla “belirsiz”, “kafa karıştırıcı”, “rahatsız edici derecede muğlak” şeklinde algılanmasını da beraberinde getirmektedir. Russ Harris’in eşsiz tarzı ve üslubuyla kaleme aldığı ACT’i Kolay Öğrenmek, tam da bu zorlukları kolaylaştırmak, ACT’in temel ilke ve uygulamalarının püf noktalarına vakıf olmak, terapist olarak hangi aşamada ne yapabileceğine dair açık ve net bilgiler edinebilmek için ideal bir başlangıç eseridir. Ülkemizde ACT’in yaygınlaşması sürecinde ACT’i Kolay Öğrenmek’in ilk edisyonunun çok önemli bir katkısı olmuş ve okuyucuları arasında “Yeşil Kitap” olarak adlandırılmaya başlanmıştır. Şimdi ise eserin çok daha kapsamlı ve yenilenen bir içeriğe sahip olan ikinci edisyonunu elinizde tutuyorsunuz. ACT’e dair kolay anlaşılır ve kapsamlı bir eser arıyorsanız, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bu eserin daha iyi ve güncel alternatifini bulabilmek oldukça zordur.
Dr. Fatih Yavuz
 

Act’i Kolay Öğrenmek
Kabul ve Kararlılık Terapisi İçin Hızlı Bir Başlangıç isimli 556 sayfadan oluşan kitap ; Russ Harris tarafından yazılmış ve LİTERA YAYINCILIK yayınevinin 14.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Psikanalizi Yıllığı 2021: Oyun pdf indir başlıklı makalemizde Çocuk Psikanalizi Yıllığı 2021: Oyun indir, Çocuk Psikanalizi Yıllığı 2021: Oyun oku ve Çocuk Psikanalizi Yıllığı 2021: Oyun pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Act’i Kolay Öğrenmek Kabul ve Kararlılık Terapisi İçin Hızlı Bir Başlangıç pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.