Adalet Nizamı pdf indir

Adalet Nizamı pdf indir

“Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutun, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Herhangi bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya itmesin. Adaletli olun; bu, takvâya daha uygundur. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.” (Mâide: 5/8)
 
İslam’da adalet hayatın her alanında tezahür etmelidir. Savaşta, barışta, nimetlerin paylaşımında, ölçü ve tartıda, verilen sözlerde, iş hayatında ve ücrette, çocuklar arasındaki sevgi ve mal paylaşımında, eşimize, komşularımıza, kısaca her daim her yerde adalet. Öyle ki İslam ibadette dahi adaleti tavsiye ediyor. Nefsimizin ve bedenimizin bizde hakkı olduğunu beyan ediyor.
 
Hülasa adalet, kâinatın düzeni, bir devletin bekası, ailenin ve toplumun huzuru, dünyanın saadeti, müminlerin ise ahirette huzur ve mutluluğudur.
 

Adalet Nizamı isimli 344 sayfadan oluşan kitap ; Bekir Gülce tarafından yazılmış ve YÜZLEŞME YAYINLARI yayınevinin 25.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mevlana Perspektifinde Ahlak pdf indir başlıklı makalemizde Mevlana Perspektifinde Ahlak indir, Mevlana Perspektifinde Ahlak oku ve Mevlana Perspektifinde Ahlak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Adalet Nizamı pdf indir - indir