Ademey Hafız Efendi pdf indir

tarafından
24
Ademey Hafız Efendi pdf indir

Kayseri Sivas arasında yer alan ve Uzunyayla olarak bilinen bölgenin merkez ve köylerinde pek çok din adamı yetişmiştir. Pek çoğu da bulundukları coğrafyada okuyup eğitim aldıktan sonra, o dönemde İslam dünyasının bilim merkezi olan Kahire’deki “el-Ezher” Üniversitesi’ne giderek buradan da icazet almış, kendilerini en üst seviyede ispat etmişlerdir. Vatanlarına döndükten sonra ise toplum önderi olarak Uzunyayla’nın merkez ve köylerinde –ki çoğu fahri olarak- halkı irşad etme görevini üstlenmişlerdir. Bunlardan biri de Ademey Hâfız Efendi Ali ALBAYRAK’tır. Uzunyayla’nın farklı köylerinde fahri olarak bir müddet görev yaptıktan sonra 1944 yılında Methiye Köyü’ne gelmiş ve vefat edinceye (1976) kadar da burada görevini ve talebe okutmayı sürdürmüştür.
Bu çalışmada Ademey Hâfız Efendi’nin hayatı, hocaları, öğrencileri, din ve dünya görüşü ele alınıyor.
Ayrıca, Hâfız Efendi’nin yaşadığı, görev yaptığı ve vefat ettiği Methiye Köyü, Methiyeliler’in sosyal yaşamları, örf ve adetleri, düğünleri, misafirperverlikleri, aile hayatları, ölüm ve defin gibi pek çok değerleri de anlatılmıştır.
 

Ademey Hafız Efendi isimli 148 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. M. Kemal Atik tarafından yazılmış ve APRA YAYINCILIK yayınevinin 22.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Maisie Day’in Sonsuz Canları pdf indir başlıklı makalemizde Maisie Day’in Sonsuz Canları indir, Maisie Day’in Sonsuz Canları oku ve Maisie Day’in Sonsuz Canları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ademey Hafız Efendi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.