Adli Muhasebe ve Veri Analitiği Bankacılık Sektöründe İç Suistimallerin Veri Analitiği ile Tespit Edilmesi pdf indir

tarafından
18
Adli Muhasebe ve Veri Analitiği  Bankacılık Sektöründe İç Suistimallerin Veri Analitiği ile Tespit Edilmesi pdf indir

20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren yaşanan bilgisayar devriminin bir sonucu olarak sosyal hayattan iş hayatına kadar yaşamın her alanında bugün etkisi yaygın olarak görülen bilgi çağına ulaşılmıştır. Bilgisayar devriminin günümüzde ulaştığı nihai evre dijitalleşme olarak ifade edilmektedir. Dijital dönüşüm bilgi çağının en kritik unsuru olarak öne çıkan verinin depolanmasından işlenmesine kadar tüm süreçlerde belirleyici bir rol üstlenmektedir. Muhasebe diliyle ifade edilecek olursa veriden bilgiye giden yolda veri, ilk madde malzeme; enformasyon, yarı mamul; bilgi ise mamul olarak nitelendirilebilir. Veri hammaddesini bilgi mamulüne dönüştürme yolunda ise veri analitiği yöntem ve araçları kullanılmaktadır. Muhasebe dünyasında son dönemde ayrı bir uzmanlık dalı olarak adli muhasebe mesleğinin ilgi odağı haline geldiği görülmektedir. Bu kitapta adli muhasebenin çalışma alanlarından birisi olan suistimal denetimi veri analitiği penceresinden ele alınmaktadır. Böylece dijitalleşmenin muhasebe dünyasına olan etkileri ve dijital becerilerin muhasebe mesleğindeki önemi hakkında bir perspektif ortaya konulmaktadır. Kitabın özellikle suistimal denetimi, genelleştirilmiş denetim yazılımları (GAS) ve bilgi teknolojileri destekli denetim teknikleri (CAATs) konularında bilgi sahibi olmak isteyen kişilere faydalı olacağı düşünülmektedir.
 

Adli Muhasebe ve Veri Analitiği
Bankacılık Sektöründe İç Suistimallerin Veri Analitiği ile Tespit Edilmesi isimli 214 sayfadan oluşan kitap ; Öğr. Gör. SMMM İsmail Kaban tarafından yazılmış ve TÜRKMEN KİTABEVİ yayınevinin 25.07.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bırakın Çalışanlarım Sörf Yapsın pdf indir başlıklı makalemizde Bırakın Çalışanlarım Sörf Yapsın indir, Bırakın Çalışanlarım Sörf Yapsın oku ve Bırakın Çalışanlarım Sörf Yapsın pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Adli Muhasebe ve Veri Analitiği Bankacılık Sektöründe İç Suistimallerin Veri Analitiği ile Tespit Edilmesi pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.