Adli Psikolojide Gözlem Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme pdf indir

tarafından
13
Adli Psikolojide Gözlem  Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme pdf indir

Psikoloji bilimi geliştirmiş olduğu kuramların uygulama alanındaki yansımalarını, özellikle klinik ve uygulamalı psikoloji alanlarında gözlem, görüşme ve psikolojik değerlendirmeler ile ortaya koyar. Adli-psikolojik süreçlerde bu uygulama araçlarının daha da önemli olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu kitapta; adli psikoloji uygulamalarının psikolojinin diğer alanlarındaki uygulamalar ile benzer ve farklı yönleri ele alınmakta, adli psikolojideki gözlem, görüşme ve değerlendirmede boyutları detaylandırılmakta, adli psikoloğun sahip olması gereken asgari beceriler ve bu becerilerin geliştirilmesi için fırsatlar ile adli psikolojik değerlendirmenin zorlu yolları, değerlendirmeye özgü beceriler ve vaka örnekleriyle beraber açıklanmaktadır.

Bu kitap adli psikoloji alanında üç serilik kitapların ikincisidir. Adli süreçlerde suçlu, mağdur, mahkum ve diğer taraflara ilişkin “Adli Psikolojide Gözlem Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme” kitabında “Adli Süreçlerde Gözlem ve Görüşme” ve “Adli Süreçlerde Psikolojik Değerlendirme” şeklinde ayrı ayrı incelenmiştir. Adli psikologlara, psikologlara, adli alanla ilgilenen uzmanlara ve uygulayıcılara rehber olacak şekilde konular zengin vaka örnekleri ve etkileşimsel olarak aktarılmıştır.
 

Adli Psikolojide Gözlem
Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme isimli 298 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve NOBEL AKADEMİK YAYINCILIK yayınevinin 11.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kendine Güven: Her Koşulda Nasıl Rahat Olunur? pdf indir başlıklı makalemizde Kendine Güven: Her Koşulda Nasıl Rahat Olunur? indir, Kendine Güven: Her Koşulda Nasıl Rahat Olunur? oku ve Kendine Güven: Her Koşulda Nasıl Rahat Olunur? pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Adli Psikolojide Gözlem Görüşme ve Psikolojik Değerlendirme pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.