Aelita Mars’ta Günbatımı pdf indir

tarafından
7
Aelita  Mars’ta Günbatımı pdf indir

Ölmekte olan, kurumuş bir gezegen… Yıkılmakta olan bir uygarlık… Otoriter, bencil ve acımasız bir yönetici sınıf… Diktatörün hüzünlü kızı Prenses Aelita… Ve ezilen, baş kaldırmak isteyen marslı yoksullar… Tek eksiğimiz bir kıvılcım.
Kemerlerinizi bağlayın, Leningrad’dayız ve biri melankolik bir mühendis, diğeri ateşli bir Kızılordu askeri olan iki dünyalıyla birlikte böyle bir gezegene doğru yola çıkıyoruz.
Aleksey Nikolayeviç Tolstoy’un kaleme aldığı Aelita: Mars’ta Günbatımı, Sovyet edebiyatının önde gelen bilim kurgu örneklerindendir. Öyle ki, bugün halen verilmekte olan Aelita Bilim Kurgu Ödülleri bu romana ve Aleksey Tolstoy’a ithaf edilmiştir.
Rus romantizminden izler taşıyan romanda bir yandan hüzünlü bir aşk hikayesi, diğer yandan da soluksuz okunacak macera ve savaş sahneleri yer almakta.
Kurumuş, çölleşmiş Mars’ın, Tolstoy tarafından genelde çürümüş kapitalist uygarlığın, özelde devrim öncesi Çarlık Rusya’sının bir metaforu olarak kullanıldığı Aelita’yı Nadiye R. Çobanoğlu’nun akıcı çevirisi, Duygu Polat’ın eşsiz çizimleriyle beğenilerinize sunuyoruz.
 

Aelita
Mars’ta Günbatımı isimli 241 sayfadan oluşan kitap ; Aleksey N. Tolstoy tarafından yazılmış ve YAR YAYINLARI yayınevinin 14.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Fütüvvet Sultanı Ebu’l-Hasan Harakani Uluslararası Sempozyumu ve Tasavvuf Araştırmaları Tez Atölyesi Bildiri Kitabı pdf indir başlıklı makalemizde Fütüvvet Sultanı Ebu’l-Hasan Harakani Uluslararası Sempozyumu ve Tasavvuf Araştırmaları Tez Atölyesi Bildiri Kitabı indir, Fütüvvet Sultanı Ebu’l-Hasan Harakani Uluslararası Sempozyumu ve Tasavvuf Araştırmaları Tez Atölyesi Bildiri Kitabı oku ve Fütüvvet Sultanı Ebu’l-Hasan Harakani Uluslararası Sempozyumu ve Tasavvuf Araştırmaları Tez Atölyesi Bildiri Kitabı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Aelita Mars’ta Günbatımı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.