Afrika Notları pdf indir

tarafından
28
Afrika Notları pdf indir

Pan-Afrika düşüncesinin mimarlarından Kwame Nkrumah, “Afrika’da doğduğum için değil, Afrika benim içimde doğduğu için Afrikalıyım.” der. Afrika kültürünün, insanının, yapısının Türkiye’de bilinir hale gelmesi uzun zaman aldı ve süreç hala devam ediyor. Bu büyük kıtanın, biz araştırmacılara öğretecekleri o kadar fazla ki neredeyse her gün yeni bir Afrika’yı tanıyor, öğreniyor, seviyoruz. Kıtaya dair Türkçe literatürün gelişmesi bizlere mutluluk verirken, bu gelişme ileride bu alana ilgi duyacaklar için de büyük bir imkân halini alıyor. Saha ile masanın birleştirildiği çalışmaların sayısının artması, alanın ilgililerine yeni bakış açıları sunuyor. Bu bağlamda çeşitli ülkelerdeki siyasi, sosyal ve ekonomik göstergelere dair çalışmaların bir araya toplanması ile yazılan Afrika Notları da alana ilgi duyan herkesin keyifle okuyabileceği bir çalışma.
 

Afrika Notları isimli 170 sayfadan oluşan kitap ; Dr. Ensar Küçükaltan tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 15.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Psikolojik Savaş pdf indir başlıklı makalemizde Psikolojik Savaş indir, Psikolojik Savaş oku ve Psikolojik Savaş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Afrika Notları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.