Ağaçlar Kalem Olsa pdf indir

tarafından
6
Ağaçlar Kalem Olsa pdf indir

Elinizdeki kitap, gencecik kocasını “Kanlı Kızılırmak” kıyısında yediği zehirli mantardan kaybeden taze bir gelinin, kucağında henüz kırkı çıkmamış yavrusu Yunus ile baba evine gönderildiği gün başlayan aile dramının gerçek bir hikâyesi
İşte bu Yunus cehalet, yoksulluk ve acılarla dolu hayata direnerek 1964 yılında girdiği sınavı kazanıp TRT Ankara Radyosu bağlama sanatçısı olan Yunus Karaca’dır.
Bu mütevazı çalışmanın yakın geçmişimizi kültür, müzik, özellikle Türk halk müziği boyutuyla araştıranlar için kaynak niteliğinde bilgi ve belgeler içerdiğini söyleyebilirim.
Ayrıca bugün hiç biri hayatta olmayan bir zamanların popüler sanatçıları ve halk ozanları ile ilgili hatıralar ve anekdotlar yönünden de oldukça zengin ve dikkat çekici. Muzaffer Sarısözen, Âşık Veysel, Nida Tüfekçi, Neriman Altındağ Tüfekçi, Osman Özdenkçi, Muharrem Ertaş, Neşet Ertaş, Hacı Taşan,  Çekiç Ali, Bayram Aracı, Feyzullah Çınar gibi isimler bunlardan bazıları.
                                                                                   Bayram Bilge Tokel,
 

Ağaçlar Kalem Olsa isimli 176 sayfadan oluşan kitap ; Yunus Karaca tarafından yazılmış ve MAARİF MEKTEPLERİ yayınevinin 03.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Ağaçlar Kalem Olsa pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.