Ahir Zaman Hadisleri (Büyük Boy) pdf indir

tarafından
29
Ahir Zaman Hadisleri (Büyük Boy) pdf indir

Bu kitapta; Büyük muhaddis Ebû Dâvud’un, Kitâbü’l-Fiten (Fitneler Kitabı), Kitâbü’l-Mehdî (Mehdi Kitabı) ve Kitâbü’l-Melâhim (Meydana Gelecek Büyük Olaylar ve Savaşlar Kitabı) adlı kitapları “ÂHİR ZAMAN HADİSLERİ” ismi ile toparlanmıştır.
Peygamber-i Zîşân Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellem, dünya hayatının sonu olması hasebiyle âhir zamanda yaşanacak -veya yaşanan- dehşet verici olaylara; fitnenin ve zulmün her tarafı sardığı, kişinin mü’min olarak sabahlayıp kâfir olarak akşama gireceği o günlere müslümanları ikazları ve tavsiyeleriyle hazırlamış ve dinlerini muhafaza etmeyi murâd etmiştir.
Bu kitapta; Mehdi aleyhisselâm’ın, Îsâ aleyhisselâm’ın, Deccâl’in, Ye’cüc ve Me’cüc’ün çıkışları gibi bir çok mevzuyu Sünen-i Ebû Dâvud’daki 110 hadîs-i şerif ve diğer muteber hadis kitaplarındaki rivayetler etrafında âlimlerin görüşlerini ve kanaatlerini Ehl-i sünnet ışığında göreceksiniz.
 

Ahir Zaman Hadisleri (Büyük Boy) isimli 270 sayfadan oluşan kitap ; İmam Ebu Davud tarafından yazılmış ve ŞAMİL YAYINLARI İSTANBUL yayınevinin 03.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Müştehir Hadisler pdf indir başlıklı makalemizde Müştehir Hadisler indir, Müştehir Hadisler oku ve Müştehir Hadisler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ahir Zaman Hadisleri (Büyük Boy) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.