Ahlaklı Yeni Dünya Düzeni pdf indir

tarafından
8
Ahlaklı Yeni Dünya Düzeni pdf indir

Mehmet Recep Yazgan, Gaziantep 1951 doğumludur. Evli ve iki çocuk babasıdır. İnşaat mühendisi olup bakanlıktaki müfettişlik görevinden emekli olmuş, mesleğiyle ilgili değişik üniversitelerde öğretim görevlisi olarak ders vermiştir.

Sıradan hayat meşgaleleri dışındaki özel çalışması olarak, Kur’an’ı anlama amaçlı Arapça lisanında, medrese usulüyle sarf, nahiv, belagat konularında Molla Cami dâhil babasından tahsil almış, kısmî meal çalışması yapmıştır. Ayrıca bu konuda özel dersler almıştır.
Yeterli değilse de gerekli seviyede Kur’an’ı anlayabilecek Arapça lisanı öğrenmenin ve öğretiminin, diğer yabancı dillerde olduğu gibi çağdaş ve bilimsel dil öğretim metotlarıyla kolaylaştırılarak, istekli herkesi kuşatacak ve mesleği dışındaki günlük hatta haftalık birkaç saatlik çalışmayla, belki bir yıl sürede bile başarılabilecek şekilde yaygınlaşması gerektiğine inanan bir insandır. Böylece herkesin hayatın her alanına ait temel ahlak ilkelerini içeren Allah’ın kitabını, tüm toplumlarla birlikte tek tek her bireye yollanmış özel mesajını ve yaratılış düzeninden ibaret İslam’ı, beşerî yorumlardan ve rivayetlerden arınmış şekilde aslından ve kendi dilinde anlayarak okumaya ve öğrenmeye kavuşması temennisini taşıyan… Fikir, duygu ve inanç dünyasının da bu doğru bilgiyle inşa edilmesi idealini gönlünde yaşayan sıradan Müslümanlardan birisidir.
 

Ahlaklı Yeni Dünya Düzeni isimli 476 sayfadan oluşan kitap ; Mehmet Recep Yazgan tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 23.05.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Allah (c.c.) de Kalbim Dua Var Problem Yok! pdf indir başlıklı makalemizde Allah (c.c.) de Kalbim Dua Var Problem Yok! indir, Allah (c.c.) de Kalbim Dua Var Problem Yok! oku ve Allah (c.c.) de Kalbim Dua Var Problem Yok! pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ahlaklı Yeni Dünya Düzeni pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.