Ahmed B. Hanbel’in El-Müsned’i Üzerine Bibliyografik Bir İnceleme pdf indir

tarafından
5
Ahmed B. Hanbel’in El-Müsned’i Üzerine Bibliyografik Bir İnceleme pdf indir

Hadis edebiyatındaki müsned türünün en meşhur örneği olan Ahmed b. Hanbel’in el-Müsned’inin tarihî süreçteki önemi, alımlanma biçimleri ve öne çıkan nitelikleri nelerdir? Kitap, telifinin ardından ne tür katkılarla varlığını sürdürmüştür? Araştırmalar eserin hangi yönleri üzerinde odaklanmıştır? Kitabın otorite kazanma sürecinde ilgili literatürün etkisi nedir? el-Müsned çerçevesinde oluşan literatürü kronolojik ve coğrafi dağılım, çalışma türleri, müelliflerinin mezhebî aidiyetleri ve çalışma konularından hareketle inceleyen elinizdeki kitap bu gibi sorulara odaklanmaktadır. Eser, çağdaş hadis araştırmalarının ilgi ve istikametini görmek isteyenler için de bir rehber işlevine sahiptir.
 

Ahmed B. Hanbel’in El-Müsned’i Üzerine Bibliyografik Bir İnceleme isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Ömer Faruk Maden tarafından yazılmış ve M.Ü. İLAHİYAT FAKÜLTESİ VAKFI YAYINLARI yayınevinin 01.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam Ve Denge pdf indir başlıklı makalemizde İslam Ve Denge indir, İslam Ve Denge oku ve İslam Ve Denge pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ahmed B. Hanbel’in El-Müsned’i Üzerine Bibliyografik Bir İnceleme pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.