Aile İçi Etkinlik Rehberi 1 pdf indir

tarafından
7
Aile İçi Etkinlik Rehberi 1 pdf indir

Yaşadığımız yüzyılın teknoloji ve medya gelişmeleri genç neslin ilgisini çekmektedir. Bu gelişmeler görsel ve işitsel uyaranların yoğunluk kazandığı yeni materyallerin sayısını ve niteliğini artırmış, bu materyallerin etkisinde kalmayı da kaçınılmaz hale getirmiştir. Ayrıca medya unsurlarının mahiyeti konuya duyarlı ebeveynleri ve eğitimcileri onları doğru kullanma konusunda da endişelendirmektedir.
Aile İçi Etkinlik Rehberi seti, ebeveynlere çocuklarının ilgi duydukları yazılı, görsel ve işitsel kaynakları doğru değerlendirme konusunda kılavuzluk ederek ailede din eğitimini desteklemektedir. Aile İçi Etkinlik Rehberi, aile içi iletişimi güçlendirerek bireyler arasında değerler bütünlüğü sağlamayı hedeflemektedir. 
İman, ibadet, ahlak, siyer temalarından oluşan eserin her bir temasında film, klip, kitap, müzikal etkinliklerle drama ve oyunlara yer verilmiştir. Etkinlik ve materyal üretme-uyarlama konusunda yetkin yazarların hazırladığı etkinliklerin her biri alan uzmanlarının editörlüğünden geçerek pedagojik açıdan incelenmiş ve bir yaş sınırı getirilmiştir.
Aile İçi Etkinlik Rehberi, içerisinde barındırdığı materyallerle sadece ebeveynlerin değil eğitimcilerin de istifadesine sunulmuştur. 
Aile İçi Etkinlik Rehberi 1’inci kitapta:
Ebeveynlere ve eğitimcilere çocukların dini gelişimini desteklemek konusunda yazılı, görsel ve işitsel kaynaklar sunan Aile İçi Etkinlik Rehberi, 2 kitaptan oluşmaktadır. 
“İman”, “İbadet”, “Siyer”, “Oyunlar” başlıklarından oluşan 1. kitapta her bir başlık için hazırlanmış film, klip, kitap, müzik etkinlikleri ve dramalar bulunmaktadır. “İman” başlığında “Allah’a İman”, “Meleklere İman”, “Kitaplara İman”, “Peygambere İman”, “Ahiret Gününe İman”, “Kaza ve Kadere İman” konuları “İbadet” başlığında ise “Namaz”, “Oruç”, “Zekât-Sadaka”, “Dua-Tevekkül”, “Hac-Umre”, “Kur’ân-ı Kerim” konuları etkinliklerle ele alındı. “Oyunlar” başlığında klasik oyunlar din eğitimine uyarlandı. 
Medya unsurlarının din eğitiminde kullanılmasına rehberlik eden eser, alanında bir ilke imza atarak ilgililerin beğenisine sunulmuştur.
 

Aile İçi Etkinlik Rehberi 1 isimli 100 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve YEKDER YAYINLARI yayınevinin 29.04.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Aile İçi Etkinlik Rehberi 1 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.