Alakalı Filmler 1 Tema 3 Film 33 Yazı pdf indir

tarafından
3
Alakalı Filmler  1 Tema 3 Film 33 Yazı pdf indir

Hakan Bıçakcı’dan filmler ve kurmacanın doğası üzerine kişisel bir çalışma. Filmleri türlerine, dönemlerine, coğrafyalarına değil, hikâyelerine bakarak yan yana getiren bir inceleme. Hikâyenin anlatılış biçiminin, karakterin içinde bulunduğu durumun, hatırlananların, unutulanların, kâbusların, tesadüflerin, olup bitenlerin veya bir türlü olamayanların ortaklığından yola çıkarak her biri 3 filme değinen 33 bölüm.
 
Sondan başlayan akışlar, iki taraf arasında savrulan kahramanlar, yaşamla ölüm arasında çırpınanlar, yuvaya sızan yabancılar, cinayeti görür gibi olanlar, bedensiz sevgililer, bilip de anlatamayanlar, masumken suçlananlar, takım elbiseli uzaylılar, hayırsız sonlar ve diğer alakalı durumlar.
 
Alakalı Filmler, bazı filmleri hatırlamaya, yeni filmler keşfetmeye, filmler arasında yeni bağlantılar kurmaya, okuma-izleme listelerini uzatmaya vesile olması umuduyla yazılmış bir sinema kitabı.
 

Alakalı Filmler 1 Tema 3 Film 33 Yazı isimli 230 sayfadan oluşan kitap ; Hakan Bıçakcı tarafından yazılmış ve İLETİŞİM YAYINLARI yayınevinin 16.11.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Alakalı Filmler 1 Tema 3 Film 33 Yazı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.