Alice Harikalar Diyarında (Çocuk Klasikleri Kısaltılmış Metin) pdf indir

Alice Harikalar Diyarında (Çocuk Klasikleri Kısaltılmış Metin) pdf indir

Yayımlandığı günden beri her yaştan okurun hayranlıkla okuduğu Alice Harikalar Diyarında, bugüne kadar onlarca dile çevrildi.
Lewis Carroll aslında bir matematikçiydi. Yakın arkadaşının Alice adındaki kızını eğlendirmek için anlattığı öyküleri bir kitapta toplama kararı aldı ve hayal gücünün zenginliğiyle kurduğu bu büyülü dünyaya her yaştan okurun adım atmasını sağladı.
Küçük bir kız olan Alice tuhaf bir tavşanla tanışır; tavşan randevusuna geç kalmamak için koşturmakta ve sürekli saatine bakmaktadır. Alice, tavşanın peşinden bir deliğe dalar ve o anda kendini olağanüstü bir serüvenin içinde bulur. Şapkacıyla mart tavşanının verdiği çay partisine katılır, fareyle sohbet eder, öfkesi gözünü kör eden kraliçenin gazabına uğrar. Çünkü bu diyarda her şey ama her şey mümkündür…
Çocuklar için uyarlanan bu özel baskıyla, sizleri hayal dünyanızda yepyeni kapılar açacak bu masal ülkesini keşfetmeye davet ediyoruz.
 

Alice Harikalar Diyarında (Çocuk Klasikleri Kısaltılmış Metin) isimli 104 sayfadan oluşan kitap ; Lewis Carroll tarafından yazılmış ve MUNDİ yayınevinin 18.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Alice Harikalar Diyarında (Çocuk Klasikleri Kısaltılmış Metin) pdf indir - indir