Alim Yetiştiren Anneler 2 pdf indir

tarafından
34
Alim Yetiştiren Anneler 2 pdf indir

Âlim Yetiştiren Anneler 2
 
           Bu Eserimizin Giriş Bölümünde Annelik Üzerine Birkaç Konuya Değindikten Sonra, İslâm’ın İlk Yıllarında Yaşanan Hadiselere İman Ehli Annelerin Nazarından Değindik. Elimizden Geldikçe Tekrara Düşmemeye Azami Gayret Gösterdik. Bundan Dolayı Bazı Rivayeti Kısaca Aktarıp, Asıl Değinmemiz Gereken Meseleye Odaklandık. Misal, Hâlime Validemizden Bahsederken Onun Hayatından Değilde, Onun Resûlullah (Sallallahu Aleyhi Ve Sellem)’İn Hayatı Üzerinde Ki Etkisine Değindik. Ebû Bekir (Radıyallahu Anh)’In Annesi Ümmü’l-Hayr (Radıyallahu Anhâ)’Dan Bahsederken Annesinin Hayatına Değil, Annesinin Onun Üzerinde Ki Etkisine Değindik.
           Eserimizin “Hanım Sahâbîler” Tarzında Bir Kitap Olmaması İçin Çok Çaba Sarfettik. Çünkü, Hanım Sahâbîler Hakkında Eserler Çoktur Ve Tekrara Düşmek İstemedik. Biz Bu Çalışmamızda Bahsi Geçen Annelerimizin Evlatları İle Olan Muhabbetlerinden Hayatlarımıza Alabileceğimiz Derslere Değindik. Ayrıca Bu Eserimiz İle Daha Çok Âlimlerimizin Annelerinin Hayatlarından Kesitler Bulacaksınız.
           Âlim Yetiştiren Anneler 2 Eserimiz İle Değerli Âlimlerimizin Mübarek Annelerinin Hayatlarına Misafir Olacağız.
 
 

Alim Yetiştiren Anneler 2 isimli 343 sayfadan oluşan kitap ; Murat Tosun tarafından yazılmış ve KiTABUS SAHAF YAYINLARI yayınevinin 01.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İslam’da Medeniyet Bilimleri Tarihi (2 Cilt Takım) pdf indir başlıklı makalemizde İslam’da Medeniyet Bilimleri Tarihi (2 Cilt Takım) indir, İslam’da Medeniyet Bilimleri Tarihi (2 Cilt Takım) oku ve İslam’da Medeniyet Bilimleri Tarihi (2 Cilt Takım) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Alim Yetiştiren Anneler 2 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.