Allah’ın Emriyle Siyer Başlar pdf indir

tarafından
107
Allah’ın Emriyle Siyer Başlar pdf indir

Allah sevgisini kazanmanın en yüce yolu Resûlullah’ı (sas) sevmektir. Bu yüzden Resûlullah’a duyulan sevgi ve ilgi, tarih boyunca müslümanları siyere dair çalışmalar yapmaya sevk etmiştir. Hz. Peygamber’in (sas) hayatını ve şahsiyetini konu edinen bu çalışmalar, İslâm tarihinin her döneminde varlığını muhafaza etmiştir. Pek çok âlimin katkısı ile zaman içerisinde zengin bir siyer literatürü teşekkül etmiştir.
 
 
Siyerin Öncüleri serisi bu çalışmaları kaleme alan âlimlerden bir demeti sizlere sunmayı hedeflemektedir. Seçilen kırk kişi, ilk dönemlerden itibaren Hz. Peygamber’in hayatını en ince ayrıntılarıyla bize sunma gayretini temsil eden kişilerden oluşmaktadır. Asırlara yayılan örnekler, her dönemde siyer yazımının farklı bakış açılarıyla daima canlılığını koruduğunu göstermektedir. Zira onu sevmek, ona ilgi duymak, Allah’ın sevgisini kazanmaktır.
 

Allah’ın Emriyle Siyer Başlar isimli 159 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Mustafa Fayda tarafından yazılmış ve SİYER YAYINLARI yayınevinin 23.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kur’an Hukuku Bir İ’caz Delili Olarak pdf indir başlıklı makalemizde Kur’an Hukuku Bir İ’caz Delili Olarak indir, Kur’an Hukuku Bir İ’caz Delili Olarak oku ve Kur’an Hukuku Bir İ’caz Delili Olarak pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Allah’ın Emriyle Siyer Başlar pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.