Allah İnancı pdf indir

tarafından
9
Allah İnancı pdf indir

Bu kitap İslâm’da insanı dünya ve âhiret mutluluğuna eriştirecek Allah inancını konu edinmiştir. Zihni ve gönlü gerçeklere açık olan kimselere hitap eden eserde kâinatın yaratıcısı ve yöneticisinin varlığını ispatlamanın yöntemleri hakkında bilgi verildikten sonra O’nun birliği konusu işlenmiştir. Ardından duygu ve düşüncelerimizle yönelip dua edeceğimiz yüce varlığın bize lutuf ve inayetlerini gösteren, aynı zamanda O’nun bizi kabul ediş mertebelerini yansıtan isimleri anlatılmış, son olarak da diğer inanç ve düşünce sistemleri karşısında İslâmiyet’in ulûhiyyet anlayışını belli bir sistem çerçevesinde dile getiren ilâhî sıfatlar konusu işlenmiştir.
 

Allah İnancı isimli 199 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Bekir Topaloğlu tarafından yazılmış ve İSAM / İSLAM ARAŞTIRMALARI MERKEZİ yayınevinin 10.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Sıracül Müttekin İzahı Sıratul Mühtedin (3 Cilt) pdf indir başlıklı makalemizde Sıracül Müttekin İzahı Sıratul Mühtedin (3 Cilt) indir, Sıracül Müttekin İzahı Sıratul Mühtedin (3 Cilt) oku ve Sıracül Müttekin İzahı Sıratul Mühtedin (3 Cilt) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Allah İnancı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.