Alnı Mavide pdf indir

tarafından
5
Alnı Mavide pdf indir

“Göğsünde bir diken büyüyordu. Kökleri akciğerinin dalları arasında karışmış, kalbinin hemen yanından boy veren kaba sapı kızıla dönmüş diken. Tuğ çıkarmış. Muzaffer mor uçları var topuzunun. İçindeki kafayı koruyan sert zırh, ölümcül oklarla donanmış. Metal ruhlu diken büyüyordu göğsünde. Onu bıraktıkları ağacın dibinden doğruldu. Sırtını dayadı akasyaya. Dibinden avuçladı toprağı. Ağır ağır çiğnedi. Yuttukça rahatladı. İçindeki açlığın atları sakinleşti.”
Alnı Mavide, öyküleriyle sıradan insanı gözlemleyen, öyküye yakışacak ayrıntıları yetkinlikle aktaran Ahmet Büke’nin yirmi dört öyküsünü bir araya getiriyor. Bu öykülerin kahramanları, yaşamın kendilerine dayattığı acı, karanlık yazgıyı tüm varlıklarıyla resmediyorlar. Okuyucunun da aslında kendi gizli sesini bulduğu, bu nedenle okurken sarsıldığı, huzursuzluğa kapıldığı önemli bir kitap, Alnı Mavide.
 

Alnı Mavide isimli 160 sayfadan oluşan kitap ; Ahmet Büke tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 15.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan İstiklal Marşı Yazdıran Kahramanlar (10 Kitap) pdf indir başlıklı makalemizde İstiklal Marşı Yazdıran Kahramanlar (10 Kitap) indir, İstiklal Marşı Yazdıran Kahramanlar (10 Kitap) oku ve İstiklal Marşı Yazdıran Kahramanlar (10 Kitap) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Alnı Mavide pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.