Amerikan İç Savaşı El Kitabı pdf indir

tarafından
6
Amerikan İç Savaşı El Kitabı pdf indir

Amerika Birleşik Devletleri Türkiye’de son yıllarda üzerinde en çok konuşulan küresel aktörlerin başında geliyor. İlgili tartışma ve analizlerin temelinde ekseriyetle basit, ama yanıltıcı bir varsayım yatmakta: “ABD yekpare bir aktör olarak düşünür, hareket eder.” Bu varsayım temel olarak ABD’yi ABD yapan en önemli dinamiği ıskalıyor: ABD “parçalı bütünlük” anlayışına dayanan, tarihsel gelişimi ancak ve ancak iç̧ çekişmeler üzerinden tanımlanabilecek bir mozaik. Bu bağlamda, Bahadırhan Dinçaslan ABD’nin şimdiye kadar tecrübe ettiği en keskin ve kanlı iç̧ çekişme olan ABD İç Savaşı’nı Türkiye’de bir ilke imza atarak Türkçe bir eserle okuyucuyla buluşturuyor.
 

Amerikan İç Savaşı El Kitabı isimli 98 sayfadan oluşan kitap ; M. Bahadırhan Dinçaslan tarafından yazılmış ve ALTINORDU YAYINLARI yayınevinin 03.08.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Selçuklu Tarihi Üzerine Araştırmalar pdf indir başlıklı makalemizde Türkiye Selçuklu Tarihi Üzerine Araştırmalar indir, Türkiye Selçuklu Tarihi Üzerine Araştırmalar oku ve Türkiye Selçuklu Tarihi Üzerine Araştırmalar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Amerikan İç Savaşı El Kitabı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.