Ana Hatlarıyla İslam Öncesi Arap Tarihi ve Kültürü pdf indir

tarafından
9
Ana Hatlarıyla İslam Öncesi Arap Tarihi ve Kültürü pdf indir

En geniş anlamıyla cahiliye dönemi veya kültürü Hz. Peygamber’in sav içinde doğduğu ve yetiştiği kısaca risaletini yayma misyonunda hazır bulduğu çevredir. Dolayısıyla gerek Kur’an’ın anlaşılması gerekse Hz. Peygamber’in tebliği için ilk muhatap olarak kabul edilen insanların doğru tanınabilmesi için cahiliye dönemi şartlarının ve cahiliye insanının zihniyetinin doğru bir şekilde tespit edilmesine ihtiyaç vardır. Allah Rasûlü’nün sav gerek tebliğ mücadelesini gerekse onun meydana getirdiği değişimleri tespit edebilmek de ancak onun yaşadığı dönemi bütün detaylarıyla bilmekle mümkün olur. Kaldı ki Hz. Peygamber sav ömrünün büyük bir kısmını cahiliye kültürünün ve anlayışının hakim olduğu ortamda geçirmiş yine risalet döneminin çoğunu cahiliye kurallarının geçerli bulunduğu Mekke’de tamamlamıştır.
 

Ana Hatlarıyla İslam Öncesi Arap Tarihi ve Kültürü isimli 334 sayfadan oluşan kitap ; Prof. Dr. Adem Apak tarafından yazılmış ve ENSAR NEŞRİYAT yayınevinin 07.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Orucun Faziletleri Gayesi ve Faydaları pdf indir başlıklı makalemizde Orucun Faziletleri Gayesi ve Faydaları indir, Orucun Faziletleri Gayesi ve Faydaları oku ve Orucun Faziletleri Gayesi ve Faydaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ana Hatlarıyla İslam Öncesi Arap Tarihi ve Kültürü pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.