Anlatı İktisadı – Hikayeler Nasıl Yayılır ve Büyük İktisadi Olayları Yönlendirir? pdf indir

Anlatı İktisadı – Hikayeler Nasıl Yayılır ve Büyük İktisadi Olayları Yönlendirir? pdf indir

 İnternetin artık seçim kampanyaları vasıtasıyla ülkelerin geleceklerini dahi etkisi altına almaya başladığı bir dünyada, viral hikâyelerin ekonomileri etkileme gücünü görmezden gelebilir miyiz? Nobel Ödüllü ekonomist Robert Shiller, bu çığır açan kitabında ekonomi ve ekonomik değişim hakkında bize yeni bir düşünme yöntemi öneriyor. Zengin bir dizi tarihsel örnek ve veriyi kullanan Shiller, bireysel ve kolektif ekonomik davranışı etkileyen popüler hikâyeler hakkında yapılacak araştırmaların, krizler söz konusu olduğunda, önceden tahmin etme, hazırlık yapma ve muhtemel zararı minimuma çekme yeteneğimizi büyük ölçüde geliştireceğini savunuyor.
 

Anlatı İktisadı – Hikayeler Nasıl Yayılır ve Büyük İktisadi Olayları Yönlendirir? isimli 372 sayfadan oluşan kitap ; Robert J. Shiller tarafından yazılmış ve ALBARAKA YAYINLARI yayınevinin 01.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Türkiye’de Merkez Sağ Partilerin Yerel Yönetim Politikaları pdf indir başlıklı makalemizde Türkiye’de Merkez Sağ Partilerin Yerel Yönetim Politikaları indir, Türkiye’de Merkez Sağ Partilerin Yerel Yönetim Politikaları oku ve Türkiye’de Merkez Sağ Partilerin Yerel Yönetim Politikaları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Anlatı İktisadı – Hikayeler Nasıl Yayılır ve Büyük İktisadi Olayları Yönlendirir? pdf indir - indir