Anti-Kapitalist Günlükler pdf indir

tarafından
8
Anti-Kapitalist Günlükler pdf indir

Bugün, evet, tüm dünyada neoliberal devletin ve onun ideolojik dayanaklarının meşruiyeti iyiden iyiye sorgulanıyor. Ancak bu, neoliberalizmin sonunun geldiği anlamına da gelmiyor. Tam tersine, bu siyasal proje, kendi iç dinamikleri içinde pek çok ülkede yükselen yeni faşizm dalgasının desteğiyle hâlâ canlı ve zinde. Aslına bakılırsa bu ittifak hiç şaşırtıcı değil, zira sermaye sınıfının yine bir ekonomik çöküş ve beraberinde gelişen toplumsal çalkantılar ile giderek radikalleşen muhalefet karşısında varlığının tehdit altına girdiğini hissetmesiyle sarıldığı, geçmişi oldukça kanlı bir “çözüm” neoliberalizm.
 
Bugün neoliberalizmin şafağındakine benzer bir küresel krizin ortasındayız. Karantina günlerinde de sürdürdüğü podcast ve çevrimiçi video dizisindeki derslerinden oluşan Anti-Kapitalist Günlükler‘de David Harvey, dünyanın dört bir yanında neoliberallerin neo-faşistlerle kurduğu ittifaktan örnekler vererek günümüz sınıf mücadelesinin güncel meselelerine parmak basıyor ve yabancılaşma, özgürlük ve sermaye birikimi gibi temel başlıklar üzerinden Marx’ın Kapital‘ini yeniden okuyarak ufuk açıcı bir kılavuz sunuyor…
 

Anti-Kapitalist Günlükler isimli 248 sayfadan oluşan kitap ; David Harvey tarafından yazılmış ve SEL YAYINCILIK yayınevinin 17.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Küba Yenilmeyecek pdf indir başlıklı makalemizde Küba Yenilmeyecek indir, Küba Yenilmeyecek oku ve Küba Yenilmeyecek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Anti-Kapitalist Günlükler pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.