Antik Yunan Roma Mitleri ve Efsaneleri pdf indir

tarafından
19
Antik Yunan Roma Mitleri ve Efsaneleri pdf indir

Antik Yunan ve Roma mit ve efsanelerini, tanrılarını, tanrıçalarını, yarı tanrılarını, kahraman ve yaratıklarını, karşılaştırmalı olarak anlatan yazar, mitolojinin temellerini pekiştirmenizi sağlayacaktır. Yunanlardaki hangi tanrı ya da tanrıça Romalılarda kimdi, hangisinde nasıl tasvir edilmişlerdir? Antik Çağın sanatçıları eserlerinde onları nasıl göstermişlerdir? Birbirleriyle akrabalık dereceleri, kavgaları, savaşları ve barışları… Antik çağın dini inançları, mitleri ve hikayeleri oldukça detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Kitap, mitolojiye ilgi duyanlar için çok akıcı, yalın ve doğru bir tercümenin yanı sıra iyi bir editoryal çalışma ile hazırlanmış harika bir kaynak niteliğindedir. Günümüze kadar gelmeyi başaran eserlerin resimlerinin de yer almasıyla kitap, görsel hafızaya da hitap etmektedir.
 

Antik Yunan Roma Mitleri ve Efsaneleri isimli 384 sayfadan oluşan kitap ; Kolektif tarafından yazılmış ve FA YAYINLARI yayınevinin 22.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Kızıl Veba pdf indir başlıklı makalemizde Kızıl Veba indir, Kızıl Veba oku ve Kızıl Veba pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Antik Yunan Roma Mitleri ve Efsaneleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.