Arabuluculuk Soru Bankası pdf indir

Arabuluculuk Soru Bankası pdf indir
: Arabuluculuk (Mediation), alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemlerinden biri olarak Türkiye’de de hak ettiği yeri ve ilgiyi yapılan hukuki düzenlemeler sayesinde büyük ölçüde kazanmıştır. Usul ekonomisi ilkesi çerçevesinde mahkemeye düşen iş yükünün hafifletilmesini ve tarafların yorucu yargı yoluna gitmeksizin uyuşmazlıklarını arabulucunun yardımıyla çözmelerini sağlamayı hedefleyen bu yöntemin, özel hukukun birçok alanında yaygınlaştırılması ve etkinleştirilmesi önemlidir.
Elinizdeki bu kitap; arabuluculuk sınavına hazırlanan hukukçular, bilgi ve tecrübesini sürekli yenileme ve test etme ihtiyacı duyan halihazırdaki arabulucular ve arabuluculukta taraf vekilliğini etkin kullanmak isteyen avukatlar için hazırlanmıştır. Yoğun temel eğitim sürecini başarıyla tamamlamış ya da tamamlayacak olan kıymetli hukukçuların bu başarılarını taçlandırmayı hedefleyen bu titiz çalışmada; her bir soru, ilgili konunun özeti olacak şekilde özenle hazırlanmıştır

 

Arabuluculuk Soru Bankası isimli 287 sayfadan oluşan kitap ; İlyas Gölcüklü tarafından yazılmış ve ON İKİ LEVHA YAYINCILIK yayınevinin 17.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tapu Kütüğüne Taşınmaz Olarak Kaydedilebilen Bağımsız ve Sürekli İrtifak Hakları pdf indir başlıklı makalemizde Tapu Kütüğüne Taşınmaz Olarak Kaydedilebilen Bağımsız ve Sürekli İrtifak Hakları indir, Tapu Kütüğüne Taşınmaz Olarak Kaydedilebilen Bağımsız ve Sürekli İrtifak Hakları oku ve Tapu Kütüğüne Taşınmaz Olarak Kaydedilebilen Bağımsız ve Sürekli İrtifak Hakları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Arabuluculuk Soru Bankası pdf indir - indir