Aradia Cadılığın Esasları pdf indir

tarafından
3
Aradia Cadılığın Esasları  pdf indir

“1886’da Roma efsaneleriyle şaşırtan bir kadınla yakınlık kurdum ve o zamandan beri de onu, kız kardeşlerinin eski zamanlardan beri dünyanın dört bir yanında bilinen gizli büyülerini toplamasıyla görevlendirdim.
Yıllar süren çalışmalar sonucu başka eserlerin yanında, size birazdan sunacağım onun el yazısıyla elimde olan Cadılığın Esasları’nı elde ettim. Bilgin muhbirimin bilgilerin bir kısmını yazılı kaynaklardan mı yoksa sözlü anlatımdan mı elde ettiğini bilmiyorum ancak bu daha çok sözlü bir gelenek, yine de zanaatları hakkındaki bilgileri yazılı halde koruyan büyücüler yok değil.
…müritleri arasında la vecchia religion yani ‘‘kadim din’’ olarak bilinen cadılığa göre Diana Tanrıça, kızı Aradia (Herodias) ise kadın Mesih’tir. Bu küçük çalışma ise Aradia’nın nasıl doğduğunu, nasıl dünyaya indiğini, cadılık ilmini kurma sürecini ve tekrardan gökyüzüne dönüşünü anlatıyor. Bunların yanı sıra Diana ve Aradia’ya adanacak zikir ve büyüler, büyü bozma ritüelleri; kilise ayini gibi olan cadı toplantılarında kullanılan sedef otu, mine çiçeği ve kutsal taş büyüleri anlatılmış. Ayrıca bal, un, tuz gibi malzemeler kullanılarak yapılan çok ilginç büyü ve kutsamalar; cadı ziyafetlerinin hazırlanmasıyla ilgili dualar da var. Klasik döneme ait ögeler barındıran bu duaların Antik Romanın gizemlerinden miras kaldığı aşikâr.
İtalya´da benim yayınladığım büyülerden daha fazlasını bilen neredeyse hiçbir cadı yoktur çünkü benimkiler özenle bir araya getirilmiş, birçok yerden toplanmıştır. Bu türden yazılı kaynaklar çoğu zaman rahipler, tövbekârlar ve hatta bu tür kitaplarla aynı evde bulunmaya bile tahammül edemeyen batıl inanç sahipleri tarafından titizlikle yok edilirler. Bu yüzden Cadılığın Esasları’nın muhafaza edilmesini takdir ediyorum.”
 

Aradia Cadılığın Esasları isimli 112 sayfadan oluşan kitap ; Charles Godfrey Leland tarafından yazılmış ve DORLİON YAYINEVİ yayınevinin 31.08.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Aradia Cadılığın Esasları pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.