Arap Devleti ve Yıkılışı pdf indir

tarafından
7
Arap Devleti ve Yıkılışı pdf indir

İranlılar hâkimiyetlerini bir iki asır muhafaza ettiler. Fakat bu mevkilerini kendi ülkelerinde uzun süre devam ettiremediler. Daha önceki yıllarda Araplar tarafından durdurulan Türklerin Mâverâünnehîr, Toharistan ve Horasan bölgelerine ilerlemesine engel olamadılar. Daha önceden Memluklular aracılığıyla Müslümanların içlerine sızan Türkler, bu vesileyle İslam Devleti’nin varisleri oldular. Burada yelpazeyi genişletecek olursak, aslında İslam dünyası üzerinde menfi izlerden başka geride çok fazla önemli bir şey bırakmayan ve bir kasırga gibi geçtikleri yerleri mahveden Moğolları da bu grup arasında zikretmek mümkündür.
 

Arap Devleti ve Yıkılışı isimli 430 sayfadan oluşan kitap ; Julius Wellhausen tarafından yazılmış ve ANKARA OKULU YAYINLARI yayınevinin 03.02.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Anti-Kapitalist Günlükler pdf indir başlıklı makalemizde Anti-Kapitalist Günlükler indir, Anti-Kapitalist Günlükler oku ve Anti-Kapitalist Günlükler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Arap Devleti ve Yıkılışı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.