Araştırmanın Alfabesi Yeni Başlayanlar ve Yeniden Başlamak İsteyenler İçin Akademi Kültürü pdf indir

tarafından
27
Araştırmanın Alfabesi  Yeni Başlayanlar ve Yeniden Başlamak İsteyenler İçin Akademi Kültürü pdf indir

Araştırmanın Alfabesi, bir araştırma yöntemi kitabı değil. Size çalıştığınız alanda izlemeniz beklenen biçimsel yöntemleri öğretmeyi hedeflemiyor. Bir yöntem bulmadan önce veya bulmaya uğraşırken, çalışmayı ilerletecek anlayışı nasıl kazanacağınıza odaklanıyor. Pek çok profesyonel araştırmacı tez yazarken, makale yazarken, sunum hazırlarken kimi basit noktaları gözden kaçırdığı için harcadığı emeğin çok altında verim alır. O yüzden yöntemi bilmek, akademik araştırma yapmak için çoğu zaman yeterli değildir. Çoğu kez bu işi yapa yapa öğrenmemiz beklenir, ancak akademik okuma-yazma bir zanaat olarak belirli bir uygulamayla gelişiyor diye, onun önbilgiden ve tecrübeden bağımsız olduğunu söylememiz doğru olmaz. Araştırma yapmak ve akademik bilgi üretmek, bizim doğal bir yeteneğimiz değil; insanlığın tarih boyunca edindiği tecrübeleriyle şekillenen bir gelenek. Araştırmanın Alfabesi de bu geleneğe eklemlenmek için gerekli tüm püf noktalarını aktarıyor.
 

Araştırmanın Alfabesi
Yeni Başlayanlar ve Yeniden Başlamak İsteyenler İçin Akademi Kültürü isimli 194 sayfadan oluşan kitap ; Yasin Ramazan tarafından yazılmış ve BABİL KİTAP yayınevinin 30.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Araştırmanın Alfabesi Yeni Başlayanlar ve Yeniden Başlamak İsteyenler İçin Akademi Kültürü pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.