Arkadaşları ve Talebelerinin Gözünden Ali Osman Koçkuzu pdf indir

tarafından
114
Arkadaşları ve Talebelerinin Gözünden Ali Osman Koçkuzu pdf indir

Elinizdeki bu eser her ne kadar merhum Prof.Dr. Ali Osman Koçkuzu’ya dair hatıraları toplayan bir kitap olsa da, aynı zamanda 1940’lardan,1950’lerden itibaren Türkiye’de din eğitiminin serencamına, Konya özelinde sosyal ve dini hayata da ışık tutmaktadır. Yaşanan zorluklar, bir diriliş neslinin azmini yok etmemiş, aksine onlar idealleri için, gece gündüz ilim yolunda gayret göstermişlerdir.. 
Bu kitaptaki satırlar özellikle genç nesillerde nereden nereye geldiğimize dair bir farkındalık oluşturursa, içinde bulunduğumuz nimeti takdir sadedinde amaca hizmet etmiş olacaktır.
Selçuklu payitahtı olması hasebiyle Konya’nın eğitim ve kültür hayatımızda müstesna bir yeri vardır. Konya’da yetişen alimler, ilim adamları, fikir ve gönül insanları bu topraklardaki kültürel mirastan beslenmişler, eğitim ve kültür hayatımızda derin izler bırakmışlardır. 
Rahmetli babamı, onu yetiştiren hocalarını, özelikle asistanlığını yaptığı M.Tayyip Okiç Hocayı, bizleri ve bütün göçenlerimizi Rabbim cennetiyle taltif etsin, Efendimize komşu eylesin. Onların yollarından giden nice nesiller bu dine hizmet etsin, Amin.
 
 

Arkadaşları ve Talebelerinin Gözünden Ali Osman Koçkuzu isimli 208 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve ENSAR NEŞRİYAT yayınevinin 08.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Arkadaşları ve Talebelerinin Gözünden Ali Osman Koçkuzu pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.