Aşağı Saksonya Ve Bremen Türk Diasporasının 100. Yılına Armağan pdf indir

tarafından
6
Aşağı Saksonya Ve Bremen Türk Diasporasının 100. Yılına Armağan pdf indir

Türkiye ve Almanya arasındaki ilişkilerin yoğunlaşması her ne kadar 19. yüzyıl sonlarında başlamış olsa da büyük kitlelerin birbiriyle tanışmasında milat olarak 1961 tarihi alınır. 1961 Kasım’ında ilk kafilenin yola çıkmasıyla başlayan Türk işçi göçü, zaman içerisinde artarak sürmüş ve 2023’ün ilk çeyreğine gelindiğinde Almanya’daki Türk nüfus artık milyonlarla ifade edilir hale gelmiştir.
Aradan geçen 61 yıl içerisinde bu göçmenlerin torunları akla gelebilecek her alanda varlık göstererek inanılmaz başarı hikayeleri yazdılar. Almanya’nın ayrılmaz bir parçası oldular ama köklerini de hiç unutmadılar. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı coşkusunu ve gururunu anavatandakini aratmayacak şekilde onlar da Almanya’da yaşadılar.
İşte bu çalışma da cumhuriyetin 100. yılına Almanya kaynaklı kalıcı bir hatıra bırakmak fikrinden ortaya çıkmıştır. Yerel bir nitelik taşıması da hedeflendiğinden; yalnızca Aşağı Saksonya ve Bremen’de yaşamakta olan Türk akademisyenlerin yazılarına yer verilmiştir. Kitaba toplam 11 akademisyen yazılarıyla katkı sunmuşlardır.
Bu Kitabı başta ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal ATATURK ve yol arkadaşları olmak üzere, cumhuriyetimizi var etme ve yaşatma mücadelesine omuz veren isimsiz kahramanlara ithaf ediyoruz.
 

Aşağı Saksonya Ve Bremen Türk Diasporasının 100. Yılına Armağan isimli 150 sayfadan oluşan kitap ; H. Kazım Kalkan tarafından yazılmış ve PALET YAYINLARI yayınevinin 29.03.2024 tarihinde yayımlanmıştır.

Aşağı Saksonya Ve Bremen Türk Diasporasının 100. Yılına Armağan pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.