Aşık Veysel Hayatı-Şahsiyeti-Fikirleri Seçme Şiirleri pdf indir

tarafından
7
Aşık Veysel  Hayatı-Şahsiyeti-Fikirleri  Seçme Şiirleri pdf indir

Âşık Veysel, hakîkat aşkına yanan yüreklerin alevini yüksek bir seviyeye ulaştırıyor. Böylelikle büyük duygularla büyük fikirlerle yaşayan büyük şâir, kendinden sonraki nesilleri inanmaya ve imanlarının ateşinde pişerek hamlıktan olgunluğa çağırıyor, insan-ı kâmil olma yolunun kapılarını açıyor.

Âşık Veysel; çektiği ıstıraba, yaşadığı çilelere rağmen hayatı sevdi. Herkese sevdirmeye çalıştı. Erdem Bayazıt’ın
Ölüm bize ne uzak bize ne yakın ölüm
Ölümsüzlüğü tattık bize ne yapsın ölüm
ifâdesini hayat felsefesi olarak benimsemişti. Görmeyen gözleriyle bir aydınlık denizin sonsuz derinliğinde yaşadı. Yaşamaya devam ediyor. Dünya durdukça devam edecek.  Çünkü şiirleriyle içten gelen duâlarıyla;

Mende mecnundan füzun âşıklık istidâdı var
Âşık-ı sâdık menem Mecnun’un ancak adı var
diyen Fuzûli’nin târif ettiği aşkla yaşadı. Şimdi aşkı onu yaşatıyor.

Aşkın aldı benden beni
Bana seni gerek seni

Diyen Yunus Emre’nin aşkını derununda hissederek yaşadı. Hangi sorularla kendisi olabileceğini araştırdı ve buldu. Varlığa sevinmedi, yokluğu yerinmedi, hep O’nun aşkı ile avundu.

Bu kitap; bedîi tefekkürü keşfetmek için… Âşık Veysel’in rehberliğinde onun sırlarla dolu dünyâsını santim santim, adım adım tâkip etmek isteyenler için…
 
 

Aşık Veysel Hayatı-Şahsiyeti-Fikirleri Seçme Şiirleri isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Oğuz Çetinoğlu tarafından yazılmış ve BİLGEOĞUZ YAYINLARI yayınevinin 27.04.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Aşık Veysel Hayatı-Şahsiyeti-Fikirleri Seçme Şiirleri pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.