Asılanların İsyanı pdf indir

tarafından
55
Asılanların İsyanı pdf indir

“Tierra y Libertad!” / “Toprak ve Özgürlük!”
Bu haykırış Meksika yerlilerinin haykırışıdır. Bu haykırış, Chiapas eyaletindeki maun ağacı kamplarında, akıl almaz koşullarda, köleliğin, fiziksel işkencelerin, ırkçı aşağılanmaların gece gündüz sürdüğü bir ortamda dostluğu ve yoldaşlığı yeşertenlerin haykırışıdır.
1910 yılında, diktatör Porfirio Díaz iktidarının son günlerinde geçen romanda, Kızılderili işçilerin uğradıkları zulmün adım adım nasıl arttığına; buna paralel olarak patronlar Don Felix, Don Severo, Don Acacio’dan korkuların aşılarak uzun zamandır beklenen isyanın nasıl patlak verdiğine tanık oluyoruz. Eserlerinde kendi kimliğini öne çıkarmak istemeyen ve B. Traven takma adını kullanan yazarın usta anlatımıyla karakterler adım adım gelişiyor, olaylar birbirini doğuruyor ve isyan çığ gibi büyüyor.
Asılanların İsyanı, Meksika Devrimi ve kızılderili işçileri anlatan altı epizodluk nehir roman serisi ‘Orman Romanları’nın beşinci kitabı. Yirminci yüzyılın en usta hikaye anlatıcılarından biri olarak gösterilen B. Traven, bu romanların her birinde farklı bir karakter veya olaya değiniyor. Kendi yaşamı da romanları kadar esrarengiz olan B. Traven’in gerçek kimliği, bugün hâlâ tam olarak bilinmemekte.
 

Asılanların İsyanı isimli 312 sayfadan oluşan kitap ; B. Traven tarafından yazılmış ve YAR YAYINLARI yayınevinin 16.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Mamak Mahpushanesi pdf indir başlıklı makalemizde Mamak Mahpushanesi indir, Mamak Mahpushanesi oku ve Mamak Mahpushanesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Asılanların İsyanı pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.