Aşkın Yıpranma Payı Elele Dergisindeki Yazılar ve Söyleşiler 1976-1985 pdf indir

tarafından
5
Aşkın Yıpranma Payı  Elele Dergisindeki Yazılar ve Söyleşiler 1976-1985 pdf indir

YKY’nin 4500. kitabı Tomris Uyar’dan
Tomris Uyar’ın Elele dergisindeki unutulmaz yazılarından Handan İnci’nin derleyip hazırladığı Aşkın Yıpranma Payı Yapı Kredi Yayınları’nın 4500. kitabı oldu. Bu kitapla birlikte yazarın külliyatı da tamamlandı.

Tomris Uyar Aşkın Yıpranma Payı’nda 1976-1985 yıllarının Türkiyesi’nden kesitler vermekle kalmıyor, esasında kimi sorunların kılık değiştirerek sürdüğünü gösteriyor. Toplumsal, ekonomik ve siyasi çarpıklıklara keskin eleştiriler getirirken umudu da hep yedeğinde tutuyor.
Kürtajdan çiğköfteye ve kadın tutuklulara, cinsellikten anneliğe ve kadın haklarına uzanan yazılarında Tomris Uyar sokaktaki kadını ve Türkiye’nin ruhunu ustalıkla yansıtıyor.
O günlerden bu günlere çok şey söylüyor Tomris Uyar. Öte yandan arka fonda hep İstanbul ve gündelik hayat var. Hem keyifle okunan hem de çok şey öğretip bilinçlendiren bir kitap Aşkın Yıpranma Payı.
Okumak için ne çok nedenimiz olduğunu okuyunca anlıyoruz.

Elele’ye yazma önerisi aldığım günlerde yazar olarak bir kavşağa geldiğimi düşünüyordum. Ne de olsa gazeteciliğe bulaşıyordum bir anlamda. Bir yazımda da belirttiğim gibi sorularla doluydum: Edebiyat görüşümden ödün vermeden yüzü belirsiz bir okur kitlesine nasıl seslenebilirdim? Zamanla, o okur kitlesinin yüzü yavaş yavaş belirdi. En rahat yazılarımı (elbette kolay anlamında değil) onlar için yazdım.
 
 

Aşkın Yıpranma Payı
Elele Dergisindeki Yazılar ve Söyleşiler 1976-1985 isimli 356 sayfadan oluşan kitap ; Tomris Uyar tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 08.03.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tüm Soruların Anası pdf indir başlıklı makalemizde Tüm Soruların Anası indir, Tüm Soruların Anası oku ve Tüm Soruların Anası pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Aşkın Yıpranma Payı Elele Dergisindeki Yazılar ve Söyleşiler 1976-1985 pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.