Avrupa Çıkmaz pdf indir

tarafından
8
Avrupa Çıkmaz pdf indir

İnsanoğlu yaratılış gereği sürekli arayışları olan bir varlıktır. Çoğu zaman arayışları merak uyandırır, bazen de bu merakları amansız rekabetlere sebebiyet vermektedir. Tarih de şahittir ki savaşlara ve ülke işgallerine kadar varmaktadır.
Tarihin her dönemine bakıldığında insanoğlunun kıtaları aşan arayışlarına tanık olunmaktadır. Bu arayışlar birkaç parametrelerde özetlenebilir, ekonomi ve can güvenliği iki ana sebeptir. Yerine göre her ikisi de sıra bakımından birinci olarak karşımıza çıkmaktadır. Ondan sonra gelen nedenler onların ancak alt başlıkları olabilir. Yapılan son küresel savaşları küreselciler kazandı, gelişen gelişmelerle beraber, Avrupa ve Amerika kıtası fiilen kültür ve ekonomide şu anda dünyayı domine etmektedir.
Onlara göre dünya ancak oralarda idare edilebilir ve medeniyet de ancak buralarda olur. Ama unuttukları bir şey var; dünün uyuyan adamı uyandı ve sizi sorgulamaya başladı, açıklarınızı yakaladı ve kendinize yetmeyecek durumunuzu fark etti.
Dünya adil paylaşım ve bölgesel yönetime geçilmeyi talep etmektedir.
 

Avrupa Çıkmaz isimli 216 sayfadan oluşan kitap ; Mustafa Koçibar tarafından yazılmış ve SEN YAYINLARI yayınevinin 04.05.2023 tarihinde yayımlanmıştır.

Avrupa Çıkmaz pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.