Avrupa Mektupları pdf indir

Avrupa Mektupları pdf indir

Cenap Şahabettin, 1917-1918 yılları arasında Tasvir-i Efkâr gazetesi adına yapmış olduğu Avrupa gezisi gözlemlerini içeren Avrupa Mektupları’nda Sofya, Bükreş, Berlin, Viyana, Peşte, Potsdam gibi Avrupa şehirlerinde insana, hayata ve hayatın algılanış biçimlerine dair gözlemlerine yer verir. Tam da Batı’nın Doğu’da bir “mesele” olarak ele alınmaya başlandığı dönemlerde yazılan Avrupa Mektupları, yalnızca bir Osmanlı aydınının gözünden Avrupa ve Avrupalının neler ifade ettiğinin bir belgesi olmakla kalmaz, Batı’yı yakından tanıyan bir Doğulunun fikir dünyasından da izler taşır. Osmanlı Devleti’nin içerisinde bulunduğu sorunları da dile getiren Cenap Şahabettin, dönemin sosyo-politik koşullarına işaret ederken oryantalizm ve oksidentalizm çalışmaları için de fevkalade bir belge niteliği taşıyan eser meydana getirir.
 

Avrupa Mektupları isimli 164 sayfadan oluşan kitap ; Cenap Şahabettin tarafından yazılmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 24.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tenten'in Maceraları 10 / Esrarengiz Yıldız pdf indir başlıklı makalemizde Tenten'in Maceraları 10 / Esrarengiz Yıldız indir, Tenten'in Maceraları 10 / Esrarengiz Yıldız oku ve Tenten'in Maceraları 10 / Esrarengiz Yıldız pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Avrupa Mektupları pdf indir - indir