Ay Demir (Günümüz Türkçesiyle) (Ciltli) pdf indir

tarafından
6
Ay Demir (Günümüz Türkçesiyle) (Ciltli) pdf indir

Ay Demir romanı, Çarlık Rusyası boyunduruğu altındaki Türkleri özgürleştirmek isteyen Demir’in hikâyesini konu edinir. Turan idealiyle yola çıkan Demir, oradaki Türklerle kardeşlik bağını yeniden kurmak, onları aydınlatıp esaretten kurtarmak arzusunda barışçıl ve mistik bir doktordur. Çektiği sıkıntılara rağmen yılmayan bu idealist gencin mücadelesine adanmışlığın gölgesinde yaşanamayan, ülküye feda edilen ulvi bir aşk da eşlik eder.
Çocukluğu hürriyetperver muhalif subaylar arasında geçen, aydınlanma fikirleriyle yetiştirilen Müfide Ferit Tek’in Birinci Dünya Savaşı yıllarında, eşiyle birlikte Sinop’ta sürgündeyken, henüz yirmi beş yaşında yazdığı ilk romanıdır Ay Demir. Yazıldığı dönem büyük yankı uyandıran roman, Meşrutiyet’in ilanından başlayarak Trablusgarp, Balkan ve Birinci Dünya savaşlarının maddi ve manevi travmalarını kat eden milli benlik inşası çabasının en kritik on yılını kapsar.
 

Ay Demir (Günümüz Türkçesiyle) (Ciltli) isimli 144 sayfadan oluşan kitap ; Müfide Ferit Tek tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 05.09.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Opak Bayırlar Bahçesi pdf indir başlıklı makalemizde Opak Bayırlar Bahçesi indir, Opak Bayırlar Bahçesi oku ve Opak Bayırlar Bahçesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ay Demir (Günümüz Türkçesiyle) (Ciltli) pdf indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.