Ayaktakımı Arasında (Ciltli) pdf indir

Ayaktakımı Arasında (Ciltli) pdf indir

Rusya’da on dokuzuncu yüzyıl sonlarında patlak veren ekonomik kriz binlerce işçi ve köylüyü yaşamlarını sürdürecek imkânlardan yoksun bırakmıştı. Gorki’nin krizin vahim sonuçlarının hâlâ hissedildiği bir dönemde yazdığı Ayaktakımı Arasında, hem sosyal hem de manevi açıdan dibe vurmuş insanları konu edindiği yenilikçi oyunlarından biridir. Yazar, Çehov piyeslerindeki “çalkantısız” günlük yaşamın “rafine” havasını bu oyuna aktarırken, farklı dünya görüşlerinin çatışmasını gözlemlediği gerçeklere dayandırır.
Bir zamanlar amaçları olan bu insanları dibe doğru iten dünyanın gaddarlığı ve adaletsizliğidir. Ayaktakımını bizzat yaratan toplum, bununla yetinmemiş; insanlıktan çıkardığı bu “hayaletleri” daha da dibe itmek, hatta yok etmek için elinden geleni ardına koymamıştır. İnsanlar arasındaki kardeşlik, bireyin değeri ve en “hakir” insanda dahi içkin güzellikler unutulup gitmiştir.
 

Ayaktakımı Arasında (Ciltli) isimli 136 sayfadan oluşan kitap ; Maksim Gorki tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 08.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Bir Hayat Üç Dönem pdf indir başlıklı makalemizde Bir Hayat Üç Dönem indir, Bir Hayat Üç Dönem oku ve Bir Hayat Üç Dönem pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ayaktakımı Arasında (Ciltli) pdf indir - indir