Aziyade pdf indir

Aziyade pdf indir

“Üzerinde, gümüş işlemelerle süslü yeşil ipekten bir giysi vardı. Başı beyaz bir eşarpla özenle sarılmıştı, yalnızca alnı ve iri gözleri görünüyordu. Gözleri, bir zamanlar Doğulu şairlerin dillerinden düşmeyen deniz gibi yemyeşildi.  Bu genç kadın, Aziyade’ydi.”

Pierre Loti’nin ilk romanı Aziyade, yazarın askerî görevle İstanbul’da bulunduğu 1876 yılında kendi başından geçen gerçek olaylarla harmanladığı bir aşk hikâyesidir. Selanik’e gelen bir deniz subayının, yaşlı bir adamın haremindeki Çerkez güzeli Aziyade’yle yaşadığı aşk, hiç beklemediği şekilde aynı zamanda Osmanlı’nın kozmopolit toplumuna ve kültürüne de âşık olmasıyla sonuçlanır. Avrupalı asker, Osmanlı-Rus Savaşı’nın arifesinde geleceğiyle ilgili büyük kararlar almak zorunda kalır. 
 
 

Aziyade isimli 200 sayfadan oluşan kitap ; Pierre Loti tarafından yazılmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 09.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Tam On Yıl Süren Hikayesi ile FRIENDS Sonsuza Kadar… pdf indir başlıklı makalemizde Tam On Yıl Süren Hikayesi ile FRIENDS Sonsuza Kadar… indir, Tam On Yıl Süren Hikayesi ile FRIENDS Sonsuza Kadar… oku ve Tam On Yıl Süren Hikayesi ile FRIENDS Sonsuza Kadar… pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Aziyade pdf indir - indir