Babamın Yeri pdf indir

Babamın Yeri pdf indir

Ernaux’nun babası, kızı öğretmenlik sınavlarını verdikten iki ay sonra ölür. Yazar bu ölümün ardından, yetersiz eğitim görmüş, çocukluğundan beri değeri ancak kas gücüyle ölçülmüş babasının işçilikten küçük esnaflığa geçişini, onun toplumsal konumunu ve kendisiyle ilişkisini eşeler. Satırlara dökülenlerse dramatik hatıralar değil, bir portre üzerinden anlatılan bir “sınıf” hikâyesidir.
 
Babamın Yeri, bir adamın hem toplumun hem de kızının gözündeki “yer”ini irdeleyen, son derece kişisel bir konuyu sakınmadan, alabildiğine yalın bir üslupla evrensele dönüştürerek aktaran bir metin.
 
“Duyguların ve ketumluğun iç içe geçtiği muazzam bir edebî başarı.”
Le Monde
 
“Ernaux, Simone de Beauvoir’dan bir neslin tarihini tutan vakanüvis rolünü miras aldı.”
Margaret Drabble 
 
#fransızedebiyatı #toplumsalbellek #babakızilişkisi #sınıf #aile #otobiyografi
 

Babamın Yeri isimli 72 sayfadan oluşan kitap ; Annie Ernaux tarafından yazılmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 11.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır.

Bir önceki yazımız olan Camtaşı / Yatağından Kalkmaz Uyurgezerin Maceraları pdf indir başlıklı makalemizde Camtaşı / Yatağından Kalkmaz Uyurgezerin Maceraları indir, Camtaşı / Yatağından Kalkmaz Uyurgezerin Maceraları oku ve Camtaşı / Yatağından Kalkmaz Uyurgezerin Maceraları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Babamın Yeri pdf indir - indir